Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

„Asy. Czego może nas nauczyć aseksualność” [RECENZJA]

,,Asy. Czego może nas nauczyć aseksualność” to książka, która trzeźwo otwiera oczy na różnorodność ludzkich doświadczeń i potrzeb. Autorka z szacunkiem i ciekawością przedstawia meandry świata osób aseksualnych, nie narzucając im żadnych etykiet czy norm. To także książka dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć siebie i innych, niezależnie od własnej orientacji seksualnej.

Autorka, Angela Chen pokazuje, jak wiele mitów i uprzedzeń krąży wokół seksu, jak bardzo jest on nadużywany i wykorzystywany jako narzędzie władzy i kontroli w naszej kulturze. To książka o wolności, akceptacji i miłości w najszerszym znaczeniu. „Asy. Czego może nas nauczyć aseksualność” to nie tylko fascynująca lektura, ale także ważny głos w debacie o różnorodności seksualnej. Autorka z pasją i szacunkiem przedstawia świat osób aseksualnych, które nie odczuwają pociągu seksualnego, ale mają wiele innych form bliskości i związków. Uświadamia, jak bardzo seks jest obecny w naszej kulturze i jak z wieloma stereotypami płciowymi jest związany. Angela Chen pokazuje, że aseksualność nie jest chorobą ani zaburzeniem, ale częścią naturalnego spektrum ludzkiej seksualności. To książka, która uczy nas szacunku dla osób, które mają inną orientację seksualną niż my. To także tytuł, który inspiruje nas do refleksji nad własną tożsamością i potrzebami. Autorka opowiada historie osób aseksualnych, które dzielnie stawiają czoła wyzwaniom i problemom wynikającym z bycia inaczej postrzeganymi przez społeczeństwo. Dowiadujemy się, że aseksualność nie oznacza braku uczuć, ale inny sposób ich wyrażania. Poznajemy różnice między pociągiem seksualnym, romantycznym, estetycznym czy intelektualnym. To bogata i cenna książka o ludzkiej seksualności w całej jej złożoności. Seksualność to nie mapa, jasno opisana ze wszystkimi znakami i zalążkami. To terytorium w rzeczywistości, które jest o wiele głębsze, złożone, pełne tajemnic i niedopowiedzeń.

Książka „Asy. Czego może nas nauczyć aseksualność” to nie tylko ciekawy i pouczający przewodnik po aseksualności, ale także inspirująca i zachęcająca lektura dla każdego, kto chce lepiej poznać siebie i innych. Autorka przedstawia różnorodne doświadczenia i perspektywy osób aseksualnych, pokazując, że nie ma jednej właściwej drogi do szczęścia i spełnienia. To książka, która uczy nas szanować i doceniać różnice, a także szukać wspólnego języka i zrozumienia, którego w świecie pełnym podziałów tak potrzebujemy.

asy aseksualność

Książkę „Asy Czego może nas nauczyć aseksualność” Angeli Chen zrecenzowaliśmy we współpracy z Wydawnictwem Czarne, któremu serdecznie dziękujemy za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego. 

Przeczytaj także: „Źli Żydzi. O żydowskiej tożsamości w Ameryce” [RECENZJA]

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Adrian Matuszkiewicz

Adrian Matuszkiewicz

Student na katowickiej Filmówce i absolwent dziennikarstwa. Nieostrożny eskapista. Uwielbia moment po wyjściu z kina, kiedy świat filmowych fantazji ciągnie go za jeden rękaw a drugi powiewa już na wietrze, stojąc w rozkroku pomiędzy fikcją a rzeczywistością. Stały w uczuciach do Coppolowskiej Marii Antoniny, mięsnej sukienki Lady Gagi i zaklęć niewybaczalnych.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy