Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

„Cyberpunk: Bez przypadku” – nadchodzi powieść o Night City

Uniwersum „Cyberpunka 2077″ rozwija się coraz prężniej. Najpierw była gra CD Projekt Red, która przez długi czas walczyła o odkupienie w oczach graczy z powodu felernej premiery. Następnie -miesiąc temu – na platformie Netflix premierę miał serial anime „Cyberpunk: Edgerunners”, w którym to japońskie studio Trigger eksplorowało potencjał zaproponowanego przez pierwowzór świata w nowym medium. Na tym nie koniec – oficjalnie ogłoszono, że „Cyberpunk 2077″ otrzyma licencjonowaną książkę, która dołoży kolejną cegiełkę do bogatego, futurystycznego uniwersum REDów. „Cyberpunk: Bez przypadku” („Cyberpunk: No Coincidence”) zadebiutuje w sierpniu 2023 roku jednocześnie na trzech rynkach wydawniczych – w USA (za sprawą wydawnictwa Orbit US), Wielkiej Brytanii (Orbit UK) i w Polsce (Powergraph).

Autorem powieści będzie renomowany polski pisarz science-fiction Rafał Kosik, który – jak sam wyjawił na swoim oficjalnym fanpejdżu – pracował nad tekstem przez ostatnie półtora roku. Kosik stworzył m.in. niezwykle popularny cykl młodzieżowy „Felix, Net i Nika”, a także szereg opowiadań i powieści science-fiction, w tym m.in. „Mars”, „Vertical” i „Różaniec”. Pisarz jest również od wielu lat związany z czasopismem Nowa Fantastyka. Pracował również przy scenariuszach do „Cyberpunk: Edgerunners”.

Rafał Kosik, autor nadchodzącej powieści w uniwersum Cyberpunka

Szczegóły fabuły nie są znane – oficjalny profil Cyberpunka na Twitterze informuje jedynie, że „Bez przypadku” opowie historię grupy nieznajomych, którzy wspólnie odkrywają niebezpieczeństwa czyhające w Night City. Najprawdopodobniej – jak „Edgerunners” – będzie to historia osadzona obok wydarzeń z głównej linii fabularnej, którą poznaliśmy w „Cyberpunku 2077″.

To tylko początek rozwoju świata „Cyberpunka”. Przypominamy, że w ubiegłych dniach CD Projekt Red zapowiedziało kontynuację o roboczym tytule „Orion”, która pojawi się na rynku za kilka lat. Przed tym czeka nas również pierwsze fabularne rozszerzenie do pierwszej części, „Widmo ciemności”, które ma zadebiutować na początku przyszłego roku.

Zobacz również naszą recenzję serialu „Cyberpunk: Edgerunners”: Cyberpunk: Edgerunners [RECENZJA] – powrót od Night City w wielkim stylu oraz zapowiedź nowych cyberpunkowych wzorów od Good Loot: Nowe wzory puzzli od Good Loot! Wiedźmin, Cyberpunk, Assassin’s Creed i wiele więcej

 

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Robert Solski

Robert Solski

Student czwartego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który tak samo jak filmy pożera książki, a ostatnio też coraz częściej gra – i wirtualnie, i planoszowo. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi pisać o wszystkim, co go otacza – zwłaszcza o popkulturze.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy