Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

„Emigracja” – jak powstaje serial na podstawie książki Malcolma XD od CANAL+ Polska?

Twórcy zdradzają, że 1/3 prac na planie serialu „Emigracja” została wykonana. Książka o tym samym tytule, na podstawie której powstaje produkcja, sprzedała się w nakładzie ok. 65 tysięcy egzemplarzy. Autorem jest anonimowy twórca, który występuje pod pseudonimem Malcolm XD, autor słynnej pasty o fanatyku wędkarstwa.

Emigracja
Kadr z serialu

Dobry humor, mnogość lokacji, bogata obsada aktorów, którzy wcielają się we freaków z powieści Malcolma XD – tak prezentuje się plan zdjęciowy serialu „Emigracja”. Twórcy starają się wiernie oddać pełną plot twistów fabułę książki o tym samym tytule. Filmują w Puszczy Kampinoskiej, Grójcu, Warszawie, pod Kaliszem i w Londynie. Warto wspomnieć, że nad scenariuszem pracował anonimowy autor pierwowzoru. Współpracował przy tym z Łukaszem Kośmickim, który jest również odpowiedzialny za reżyserię 10-odcinkowej produkcji. Premiera zaplanowana jest wiosnę przyszłego roku. Poniżej materiał zza kulis:

Obsada

Oprócz grających główne role Tomasza Włosoka i Michała Balickiego, w obsadzie znaleźli się również: Paulina Gałązka, Adam Bobik, Piotr Trojan, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Zieliński, Agnieszka Suchora, Michał Czernecki, Mikołaj Chroboczek i Marcin Miodek.

O serialu Emigracja

„Emigracja” to adaptacja bestsellerowej książki Malcolma XD, najbardziej tajemniczej postaci polskiego internetu. To historia dwóch nieco szalonych chłopaków, którzy zostają zmuszeni do opuszczenia swojego miasteczka, gdzie największą atrakcją są coroczne obchody Dni Agrestu i wyjazdu zarobkowego do Londynu. Powiedzenie jednak, że trasa nie idzie zgodnie z planem byłoby bardzo łagodnym określeniem tego co się później dzieje. Bohaterowie już na samym początku rozdzielają się w wyniku zakrapianej imprezy. Dalsza podróż utkana jest plejadą cudacznych postaci. Widz znajdzie wśród nich: tirowców, cygańskich handlarzy kamperów, anarchistów squattersów, ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości recydywistów czy pracowników klubu go-go.

Źródło: materiały prasowe

Przeczytaj również: Apokawixa [RECENZJA]

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy