Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

„Felix, Net i Nika oraz Fantologia” – premiera zbioru opowiadań fanów!

W piątek 14 czerwca odbyła się premiera nowej odsłony cyklu „Felix, Net i Nika” Rafała Kosika. „Fantologia” to już osiemnasty tom popularnej serii młodzieżowej, przygotowany z okazji mijającego w tym roku dwudziestolecia od wydania „Gangu niewidzialnych ludzi”. Z tej okazji wydawnictwo Powergraph zorganizowało w ubiegłym roku konkurs, w którym wyłonione zostały najlepsze opowiadania ze świata „FNiN” nadesłane przez fanów. I to właśnie one – dwadzieścia wybranych tekstów plus rocznicowe opowiadanie ojca serii, Kosika – składają się na specjalny zbiór „Felix, Net i Nika oraz Fantologia”, który właśnie trafił do sprzedaży.

Jak poinformowało wydawnictwo, przez dwie dekady obecności na rynku cykl „Felix, Net i Nika” sprzedał się w ilości ponad miliona ośmiuset egzemplarzy. Seria, często nazywana „polskim Harrym Potterem”, na stałe zapisała się w kanonie polskiej literatury popularnej i przebiła do masowego odbiorcy, czego najlepszym dowodem obecność pierwszego tomu (wspomnianego już „Gangu…”) na liście lektur obowiązkowych dla szóstych klas. Seria „Felix, Net i Nika” opowiada o przygodach trójki tytułowych młodych przyjaciół – Feliksa Polona, Neta Bieleckiego oraz Niki Mickiewicz – których życie szkolne w stolicy non stop przeplatane jest szalonymi przygodami z pogranicza science fiction. Opowiadania do „Fantologii” wybrane zostały spośród kilkuset zgłoszeń przez jury w składzie m.in. samego autora, redaktorki serii Kasi Sienkiewicz-Kosik, Anety Korycińskiej (szerzej znanej jako Baba od polskiego) oraz Przemka Staronia. Zwycięskie teksty bardzo swobodnie podchodzą do tematyki serii, prezentując wątki z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości bohaterów oraz licznych bohaterów pobocznych w formule „co by było, gdyby”.

Okładka „Felix, Net i Nika oraz Fantologia”

Autorami, którzy zasilili „Fantologię” razem z Rafałem Kosikiem, są: Konrad Domagała, Mateusz Kaczyński, Krzysztof Kietzman, Miłosz Konarski, Aleksandra Kosowska, Justyna Łuć, Patrycja Łukaszyk, Aleksandra Łukowska, Natalia Maleszewska, Anastazja Nocoń, Michał Tadeusz Noworyta, Alicja Paterek, Kalina Pawełczak, Bartłomiej Przybylski, Bogna Szymankiewicz, Sebastian Tauer, Katarzyna Wilczyńska, Lidia Wojciechowska, Karolina Zdunek oraz osoba pisząca te słowa, czyli Robert Solski. Serdecznie zachęcam was do zapoznania się ze zbiorem i moim opowiadaniem zatytułowanym „Mazurska maskarada”, w którym bohaterowie – na skutek tajemniczych okoliczności – przenoszą się do balu maskowego sprzed stulecia, gdzie spotykają pewną bardzo ekscentryczną postać z czasów Młodej Polski…

Na stronie wydawnictwa Powergraph dostępny jest darmowy fragment książki. „Felix, Net i Nika oraz Fantologia” dostępne jest w księgarniach w całej Polsce.

Zobacz również: recenzję poprzedniej książki Rafała Kosika, „Cyberpunk 20777: Bez przypadku”!

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Robert Solski

Robert Solski

Student czwartego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który tak samo jak filmy pożera książki, a ostatnio też coraz częściej gra – i wirtualnie, i planoszowo. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi pisać o wszystkim, co go otacza – zwłaszcza o popkulturze.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy