Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

James Arthur – TOP 5!

W związku ze zbliżającym się koncertem na warszawskim Torwarze, postanowiliśmy przygotować dla Was ranking 5 najlepszych utworów, w których James Arthur obnaża swoje emocje. Jest to idealne wprowadzenie w nastrojową muzykę Brytyjczyka i do jego występu na żywo już 20 lutego. Z kim widzimy się na arenie już za niecałe trzy tygodnie?

#1

„Impossible”

Niekwestionowany numer jeden w dorobku artysty! James Arthur wykonał cover barbadoskiej piosenkarki Shontelle, który przepięknie wybrzmiał w jego interpretacji. Ten tytuł przyniósł mu również globalną rozpoznawalność.

#2

„Say You Won’t Let Go”

Opowieść o tym, jak jedna chwila i jeden człowiek może zmienić całe życie. Utwór opowiada historię miłości i zaangażowania w uczucie, z narracją, która sugeruje, że wykonujący ją mężczyzna jest również jej bohaterem.

#3

„Naked”

Historia, w której między wierszami czytamy o braku zrozumienia w związku oraz o jego upadku spowodowanym brakiem namiętności. Artysta próbuje przekazać słuchaczowi, że to nie jest miłość, gdy druga strona widzi w Tobie tylko jedną z opcji.

#4

„Can I Be Him”

Utwór opisuje bardzo mocne uczucia do drugiej osoby, która wybrała kogoś innego. Nie odwzajemnione emocje szczerze wybrzmiewają w głosie artysty. Ból rozstania zdaje się mocno przygniatać wrażliwe serce piosenkarza.

#5

„Train Wreck”

Najlepiej nastrój tego utworu oddają słowa samego Jamesa Arthura, który tak opisuje „Train Wreck”: „Muzycznie starałem się stworzyć to tak organicznie jak to tylko możliwe. Jest to prosty, szczery i otwarty utwór, prawie jak wspomnienie z moich ostatnich dwóch lat… dwóch lat piekła, przez które przeszedłem, ale jakoś wróciłem z powrotem”.

Przeczytaj również: To (nie?) jest kolejna płyta o Warszawie. Holak – „Saska Butik”. [RECENZJA]

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Joanna Tulo

Joanna Tulo

Jestem absolwentką Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Wśród moich zainteresowań znajdują się tajniki skrywane przez społeczeństwo, a także antropologia oraz terminy dotyczące szeroko pojętej kultury. Świat popkultury jest bardzo mi bardzo bliski i chętnie rozkładam go na czynniki pierwsze, co zastosowałam w moich pracach naukowych, które zawierały elementy analiz filmowych oraz teatralnych. Swoje umiejętności wykorzystuje w pracy z social mediami, storytellingiem oraz marketingiem. Przez rok mieszkałam w Nowym Jorku, gdzie miałam okazję znaleźć się w kolebce kultury popularnej oraz poznawać teatralne możliwości jakie daje Broadway.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy