Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Oryginalni Avengers na ratunek MCU? Pożar w Marvel Studios. Nowe, zakulisowe informacje

W Marvel Studios płonie i wydaje się, że ani Bob Iger, ani Kevin Feige nie potrafią tego pożaru ugasić. Studio zastanawia się co zrobić z Jonathanem Majorsem, który pod koniec listopada stanie przed sądem pod zarzutem przemocy domowej. Na horyzoncie widać już film „The Marvels”, który może być finansowym gwoździem do trumny. O kryzysie jednego z największych studiów filmowych, w obszernym artykule, pisze Variety, podając ciekawe ale i szokujące informacje.

Marvel Studios
Grafika, która dobrze pokazuje sytuację w MCU – fani odchodzą. Źródło: Variety

Zrezygnują z Kanga na rzecz… Dr. Dooma?

Według źródła, Marvel Studios poważnie zastanawia się nad przeniesieniem całego skupienia wokół złoczyńcy wykreowanego przez Majorsa, na Dr. Dooma. Z pewnością nie będzie to łatwe bowiem Kang Zdobywca jest już obecny w MCU i odgrywa w nim bardzo ważną rolę. Nie tylko był głównym złoczyńcą w filmie „Ant-Man i Osa: Kwantomania”, ale również jest wiodącą postacią w historii ukazanej w drugim sezonie „Lokiego”. Podobnie jak w przeszłości, w przypadku Thanosa, cała saga jest oparta właśnie na zagrożeniu, którym jest Kang. Pozostaje pytanie, dlaczego studio nie zdecyduje się po prostu zatrudnić innego aktora do roli Kanga. Sam fakt, że antagonista  posiada prawdopodobnie nieskończoną liczbę wariantów, ułatwia tę sprawę i było by zrozumiałe nawet dla osób, które nie mają pojęcia o niechlubnych czynach Jonathana Majorsa.

Marvel Studios
Jonathan Majors jako Kang w filmie „Ant-Man i Osa: Kwantomania”

Film za ponad 250 milionów, który nic nie zarobi

W czerwcu, Marvel, który tradycyjnie zbiera opinie wyłącznie od pracowników Disneya oraz ich przyjaciół i rodzin, zorganizował publiczny pokaz testowy „The Marvels” w Teksasie. Film zebrał ponoć średnie opinie. Szacuje się, że produkcja w weekend otwarcia zarobi około 75 milionów dolarów. Ta kwota to grosze w porównaniu z budżetem na poziomie 250 milionów dolarów. Po zakończeniu zdjęć do produkcji, aktorzy i ekipa filmowa musieli wrócić na dodatkowe 4 tygodnie pracy, aby nakręcić powtórki, mające zapewnić płynność opowiadane historii. Oliwy do ognia dolewa fakt, że reżyserka Nia DaCosta, przeprowadziła się do Londynu i rozpoczęła prace nad nowym filmem gdy „The Marvels” był jeszcze w postprodukcji.

„Jeśli reżyserujesz film za 250 milionów dolarów, to trochę dziwne, że reżyser odchodzi na kilka miesięcy przed końcem” – mówi źródło zaznajomione z produkcją.

Przeczytaj również: „Cyberpunk 2077: Bez przypadku”. Gang cybernetycznych ludzi [RECENZJA]

Marvel Studios
Brie Larson jako Kapitan Marvel w filmie „The Marvels”

Co z Blade’m?

Wszyscy pamiętamy jak wielki entuzjazm wywołała informacja, że Mahershala Ali wcieli się w tytułowego wampira w filmie „Blade”. Ale to była jedyna pozytywna informacja. Każda kolejna mówiła tylko o problemach tego projektu. Nad projektem pracowało co najmniej pięciu scenarzystów i dwóch reżyserów. W jednej z wersji filmu, postać Alego spadła nawet na drugi plan. Według Variety, aktor był gotowy zrezygnować z roli przez ciągłe problemy z produkcją. Kevin Feige zatrudnił Michaela Greena, nominowanego do Oscara scenarzysty „Logana”, aby ten zaczął od nowa. Spekuluje się, że premiera zaplanowana jest obecnie na 2025 rok, przy budżecie mniejszym niż 100 milionów dolarów, co stanowi odstępstwo od strategii Marvela zakładającej duże wydatki.

MCU
Mahershala Ali na scenie SDCC po ogłoszeniu castingu głównej roli w filmie „Blade”

Uratują się sentymentem

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że aby ratować sytuację w MCU, Marvel Studios dyskutowało o przywróceniu do życia Iron Mana i Black Widow. Robert Downey Jr. i Scarlett Johansson ponownie mieliby zostać zatrudnieni i pojawić się w filmie jakimś filmie o Avengers. Ponowny angaż tych aktorów byłby bardzo kosztowny. Downey Jr. za film Iron Man 3 zarobił około 25 milionów dolarów. Sam fakt, że taki pomysł się pojawił świadczy o tym, z jak wielkim kryzysem zmaga się Disney i podległe mu Marvel Studios. Byłoby to posunięcie zdecydowanie niezbyt kreatywne. Ale najprawdopodobniej skuteczne, które przyciągnęło by do kin masę fanów.

Marvel Studios
Scareltt Johansson jako Black Widow w filmie „Black Widow” i Robert Downey Jr. jako Iron Man w filmie „Avengers: Endgame”

Źródło: Variety

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy