Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Projekt Orion: Powiększa się zespół pracujący przy kontynuacji „Cyberpunka 2077”

CD Projekt RED ogłasza, że do zespołu odpowiedzialnego za projekt Orion — będącego kolejną odsłoną serii Cyberpunk i opracowywanego przez amerykański oddział polskiego studia — dołączyło nowe grono profesjonalistów i profesjonalistek z branży gier.

Kontynuacja Cyberpunka 2077, znana aktualnie pod kryptonimem Orion, znajduje się aktualnie we wczesnej fazie tworzenia. Za jej rozwój odpowiadają weterani studia CD PROJEKT RED znani z pierwszej odsłony serii i dodatku Widmo wolności — Gabriel Amatangelo (reżyser gry), Paweł Sasko (drugi reżyser), Igor Sarzyński (dyrektor kreatywny), Andrzej Stopa (dyrektor ds. projektowania i reżyserii scen), Kacper Niepokólczycki (dyrektor artystyczny ds. środowiska), Sarah Grümmer (p.o główna projektantka zadań) i Kacper Kościeński (dyrektor ds. inżynierii). Wszystkie wymienione osoby są częścią większego zespołu pracującego w nowo powstałym oddziale CD PROJEKT RED w Bostonie w stanie Massachusetts.

Źródło: CD Project Red / Cyberpunk 2077: Widmo wolności

Dołączają do nich uznani specjaliści i specjalistki z branży gier, dysponujący wieloletnim doświadczeniem i mający na swoim koncie różnorodne projekty z segmentu AAA i od teraz będą współtworzyć Projekt Orion:

  • Dan Hernberg obejmie stanowisko producenta wykonawczego. Dan pracował wcześniej jako szef produkcji w Amazon Games, szef produkcji i zarządzania produktem w Panic Button, a także jako główny menadżer produktu w Blizzard Entertainment. W swoim portfolio ma takie tytuły jak New World, Apex Legends, Diablo III i wiele innych.
  • Ryan Barnard to były reżyser gry w Massive Entertainment i Ubisofcie, a także reżyser rozgrywki w IO Interactive, który przy projekcie Orion będzie pełnił rolę dyrektora ds. designu.
  • Alan Villani zajmie z kolei stanowisko dyrektora ds. inżynierii. Alan pracował jako wicedyrektor ds. technologii przy wielu tytułach WB Games, w tym serii Mortal Kombat.
  • Anna Megill, która obejmie stanowisko głównej pisarki, ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pisaniu na potrzeby gier wideo, w jej portfolio znajdują się takie tytuły jak Control (Remedy), Dishonored: Death of the Outsider (Arkane Studios), Assassin’s Creed Syndicate (Ubisoft), Avatar: Frontiers of Pandora (Massive Entertainment), Guild Wars 2 (ArenaNet) i nadchodzącą grę z serii Fable (Playground Games).
  • Zespół pisarski wzmocni także Alexander Freed — utytułowany pisarz, projektant narracji i scenarzysta komiksowy z 15-letnim doświadczeniem w branży gier. Pracował jako główny pisarz w BioWare m.in. przy grze Star Wars: The Old Republic. Współpracował także z takimi studiami jak DICE, Obsidian Entertainment, Wizards of the Coast i FoxNext (cześć 20th Century Fox zajmująca się grami).

 

Źródło: materiały prasowe

Suicide Squad – popkulturowa historia Legionu Samobójców

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy