Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Co należy wiedzieć o serialu „Ahsoka”

Dokładnie za tydzień na Disney+ zadebiutuje najbardziej wyczekiwany serial ze świata Gwiezdnych wojen. Ahsoka ma być podobnym sukcesem na skalę uwielbianego The Mandalorian. Czy tak będzie, to się dopiero okaże. Jednak oczekiwania (w tym nasze) są bardzo wielkie. Postać Ahsoki Tano jest jedną z ciekawszych z całego uniwersum. Jej losy z pewnością fascynują większość fanów. W celu lepszego zrozumienia serialu, przychodzimy z małym podręcznikiem na temat padawanki samego Anakina Skywalkera. Przeczytaj, co powinieneś wiedzieć na temat najnowszej produkcji Star Wars.

Kim jest Ahsoka Tano?

Postać wojowniczej Togrutanki poznaliśmy w serialu animowanym Wojny klonów. Ahsoka była padawanką samego Anakina Skywalkera, dlatego jej losy stały się tak kluczowe dla przebiegu całej sagi. W serialu zostały pokazane okoliczności odejścia Togrutanki z Zakonu Jedi. Po tym jak w świątyni Jedi doszło do ataku terrorystycznego. Dzięki śledztwu Ahsoka i jej mistrz dotarli do zamachowca, który działał na zlecenie jednego z Jedi. Po jakimś czasie zatrzymana poprosiła o spotkanie z Ahsoką. Gdy chciała jej wyjawić, który Jedi zlecił jej podłożenie bomby, nagle ktoś zaczął ją dusić Mocą. Na nagraniu wyglądało to tak, jakby młoda padawanka zabiła więźnia. Po wyjaśnieniu sprawy i uniewinnieniu Ahsoki, Rada zaproponowała jej powrót. Ahsoka odrzuciła propozycję i ostatecznie odeszła z Zakonu. Jej postać mogliśmy także śledzić w innych serialach animowanym pt. Rebelianci czy Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi, a następnie już w aktorskiej wersji w Mandalorianinie i Księdze Boby Fetta.

Czy musimy oglądać poprzednie produkcje?

Rosario Dawson wciela się w postać Ahsoki od 2. sezonu The Mandalorian, gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy ją w live action. Zdecydowana większość występów Ahsoki miała jednak miejsce w serialach animowanych, gdzie jej rolę odgrywała Ashley Eckstein. Aktorka głosowa poleca fanom powtórzyć projekty, w których brała udział.

Absolutnie! Polecam każdemu, kto jest podekscytowany serialem Ahsoka, aby poświęcić czas na obejrzenie Wojen klonów, Rebeliantów, a nawet Opowieści Jedi. Jeśli tego nie zrobicie, nie poznacie istotnych historii, które powinno się znać, żeby w pełni cieszyć się Ahsoką. Otrzymamy tyle nowych i niesamowitych fabuł, ale bez tego tła i pełnego zrozumienia, kim jest Ahsoka czy inne postaci, nie będziecie mieli tego samego zrozumienia i uznania dla wydarzeń z serialu. Dlatego bardzo się cieszę, że Wojny klonów, Rebelianci i Opowieści Jedi są na Disney+. Gdy tylko mam szansę, mówię fanom: Obejrzyjcie je, zanim obejrzycie Ahsokę. To będzie miało znaczenie.

Zdecydowanie warto znać pełną historię Ahsoki, jednak nadchodzący serial powinien stać również na własnych nogach. Dwa miesiące temu Dave Filoni, twórca postaci, seriali animowanych oraz najbliższego projektu potwierdził, iż znajomość wcześniejszych historii nie jest potrzebna do jego zrozumienia. W wywiadzie udzielonym portalowi Collider, sam zalecił seans przynajmniej 4. sezonu Rebeliantów:

Zacząłbym może od odcinka Zmierzch Jedi, gdzie Kananowi przytrafia się nieszczęście. Nawet bez zrozumienia, o co chodzi, popchnie to wszystko inne do przodu. Jeśli obejrzysz tylko 4. sezon, będziesz ustawiony. Można zacząć od tego i dowiedzieć się, czego trzeba o rebeliantach walczących z tyranicznym Imperium. To zapewni wiedzę o wszystkim i wszystkich, jakiej trzeba.

Anakin Skywalker pojawi się w serialu Ahsoka

Kilka dni temu wrzuciliśmy na nasz fanpage na Facebooku spot reklamujący zatytułowany „Force”, który rozpoczyna się wspomnieniem Anakina przez Baylana Skolla. Jedno z ujęć pochodziło z piątego odcinka Obi-Wana Kenobiego. Jednak w późniejszej części mistrz Ahsoki otrzymuje własną kwestię. W tle słychać wyraźny głos Haydena Christensena, wymawiającego poniższe słowa:

Na tej wojnie zmierzysz się nie tylko z droidami. Jako twój mistrz mam obowiązek cię przygotować. Nie zawsze będę mógł się tobą zajmować. Nie bój się. Zaufaj instynktowi. Wiem, że możesz to zrobić, Ahsoko.

Monolog pochodzący z okresu wojen klonów, w którym Anakin poucza padawankę, przyprawił o ciarki nie jednego fana. Zgodnie z przewidywaniami Haydena zobaczymy zapewne w scenie retrospekcji. Internauci docenili również dobór ścieżki dźwiękowej. W tle słychać brzmienia z takich klasyków jak „Across the Stars” czy „Anakin’s Betrayal” Johna Williamsa.

Ahsoka jest bardzo kluczowa

Serial składa się łącznie z ośmiu odcinków, pierwsze dwa ukażą się w serwisie już 23 sierpnia. Kolejne debiutować będą co tydzień. Pierwszy odcinek ma podobno trwać 54 minuty i 21 sekund. Odcinek drugi będzie znacząco krótszy i zamknie się w 42 minutach i 15 sekundach, z których 38 minut i 33 sekundy stanowić będą realną treść. Ich łączny czas trwania wyniesie zatem godzinę i 36 minut. Oficjalnie ogłoszono, że serial dostał kategorię wiekową TV-14. Oznacza to, że w serialu znajdą się treści, które są nieodpowiednie dla osób poniżej 14 roku życia.

Wielu fanów bardzo czeka na nadchodzący serial, ponieważ jest on wyjątkowo ważnym projektem. W serialu ponownie zobaczymy wiele postaci z Rebeliantów, a wśród nich znajdzie się legendarny Wielki Admirał Thrawn. To też jeden z tytułów, które fabularnie prowadzić będą do kinowego filmu w reżyserii Dave’a Filoniego.

Ahsoka
Fot. Dinsey+, materiały prasowe

Przeczytaj także naszą recenzję na temat trzeciego sezonu The Mandalorian!

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Dawid Micał

Dawid Micał

Młody żurnalista z Rzeszowa. Redaktor naczelny studenckiego magazynu Nowy Akapit. Uwielbia oglądać postmodernistyczne, fantastyczne oraz polskie kino. Natomiast jego ulubione uniwersum to Star Wars. Interesuje się filmoznawstwem, czytaniem biografii oraz historią. W wolnej chwili lubi oglądać każdy sport. Dlatego tworzy podcast „Rozmowy Na Pół Gwizdka”, który możecie znaleźć na Spotify.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy