Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Filmy jak z Hollywood. W Rzeszowie otwiera się nowe studio filmowe „Lukra Films”

W 2021 roku Łukasz Róg stworzył swój amatorski film No Stars Anymore. Debiutanckie dzieło reżysera z Rzeszowa osiągnęło międzynarodowy sukces. Dlatego twórca postanowił wykonać kolejny krok w swojej karierze. Razem z Rafałem Kaliszem – właścicielem podkarpackiego giganta światłowodowego „Fibrain”, który jest również prezesem klubu Piłkarskiego Stal Rzeszów, otwiera nowe studio filmowe „Lukra Films”. Jego celem będzie tworzenie międzynarodowych filmów fabularnych. Reżyser powiedział, że interesuje go nie tylko polski rynek, dlatego produkcje będą anglojęzyczne.

Kim jest reżyser – samouk z Rzeszowa?

Łukasz Róg jest niezależnym pasjonatem filmu oraz reżyserem – samoukiem z Rzeszowa. Od lat pasjonuje się tworzeniem teledysków i reklam, których ma już wiele na swoim koncie. W 2021 roku wyreżyserował swój pierwszy film fabularny, który był nagradzany na 38 międzynarodowych festiwalach filmowych, a na 11 z nich zdobył główne nagrody, w tym za najlepszy film, najlepszy debiut reżyserski i najlepszy montaż. Ponadto No Stars Anymore to film, który został w całości stworzony przez jedną osobę. Łukasz Róg był odpowiedzialny za wszystko na planie: reżyseria, produkcja, postprodukcja, udźwiękowienie, montaż, oświetlenie, scenografia, scenariusz i cała reszta. Po sukcesie filmu, utalentowany reżyser postanowił zrobić kolejny ważny krok w swojej karierze. Łącząc siły z podkarpackim biznesmenem tworzy nowe studio filmowe pod nazwą „Lukra Films” na międzynarodową skalę.

fot. Lukasz Rog/ fanpage na FB

Studio filmowe „Lukra Films”

Pomysł dwóch panów zrodził się po sukcesie No Stars Anymore. Głównym celem było stworzenie pierwszego profesjonalnego studia filmowego w Rzeszowie. Do zespołu dołączyli inni lokalni filmowcy oraz główny inwestor Rafał Kalisz, właściciel i prezes firmy „Fibrain” oraz Klubu Piłkarskiego Stal Rzeszów. Celem „Lukra Films” jest tworzenie zapierających dech w piersiach, hollywoodzkich filmów, z udziałem pełnych pasji ludzi z całego świata.

Nowe produkcje już powstają!

W tej chwili trzy filmy autorstwa rzeszowskiego reżysera są już w pre-produkcji. Zdjęcia do pierwszego wystartują w Rzeszowie już w okresie wakacyjnym 2023 roku. Produkcje odbędą się w latach 2023 – 2025.

  • Rage of Stars -to pełnometrażowe rozwinięcie krótkometrażowego filmu No Stars Anymore. To opowieść o agencie tajnych służb o imieniu Jemma, który nieustannie przeczuwa zbliżający się koniec ludzkości.
  • Deadsomnia – to horror nakręcony w całości w formie POV. Widz ogląda film oczami bohatera, w trybie pierwszoosobowym.
  • Last Day of the Sun – to film akcji z kategorii filmów o napadach. Na ekranie pojawią się kradzieże samochodów i napady na banki.

Studio poszukuje chętnych pracowników

Pierwszy etap castingu już wystartował i odbywa się w formie on-line. Aktorzy z całego świata mogą przesyłać krótkie CV w formie kilkuminutowego filmu opowiadającego o sobie. Wymogiem jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Studio szuka nie tylko aktorów, ale również kompletuje team filmowy, który będzie pracował przy tworzeniu tych filmów od strony technicznej. Jeśli są w Rzeszowie lub okolicach osoby chętne do dołączenia do ekipy filmowej mogą się zgłaszać już teraz. Szkoda przegapić taką okazję!

Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy: info@lukrafilms.com do końca grudnia 2022 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej www.lukrafilms.com.

Źródło informacji:

https://www.lukrafilms.com/

https://www.lukaszrog.com/bio

https://rzeszow.naszemiasto.pl/

Przeczytaj także naszą recenzję „The Office PL”.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
10 miesięcy temu

[…] grudniu zeszłego roku pisaliśmy o tym, że w Rzeszowie otwiera się nowe studio filmowe. LUKRA FILMS to pomysł Łukasza Roga oraz Rafała Kalisza, który zrodził się po sukcesie […]

O Autorze

Picture of Dawid Micał

Dawid Micał

Młody żurnalista z Rzeszowa. Redaktor naczelny studenckiego magazynu Nowy Akapit. Uwielbia oglądać postmodernistyczne, fantastyczne oraz polskie kino. Natomiast jego ulubione uniwersum to Star Wars. Interesuje się filmoznawstwem, czytaniem biografii oraz historią. W wolnej chwili lubi oglądać każdy sport. Dlatego tworzy podcast „Rozmowy Na Pół Gwizdka”, który możecie znaleźć na Spotify.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy