Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Spotkanie online z Alice Oseman, autorką cyklu „Heartstopper”

Już dziś, 15 czerwca 2022 o godzinie 18:15 odbędzie się wyjątkowe spotkanie online z Alice Oseman, autorką odpowiedzialną za serię bestsellerowych komiksów „Heartstopper” i niedawno wydaną powieść „Loveless” . Wydarzenie zorganizowane przez Wydawnictwo Jaguar poprowadzi Przemek Staroń, polski ambasador serii oraz – prywatnie – wielki fan twórczości autorki. 

Kim jest Alice Oseman?

Z oficjalnej strony wydarzenia:

Alice Oseman jest twórczynią serii powieści graficznych HEARTSTOPPER, które pokochały miliony młodych ludzi w 20 krajach. Pierwszy tom doczekał się adaptacji filmowej, emisja ośmioodcinkowego serialu wystartowała w kwietniu 2022 w Netflixie. Została już zapowiedziana produkcja dwóch kolejnych sezonów. Alice jest również zaangażowana w prace nad serialem, jest autorką scenariusza.
Powieści Alice były nominowane do YA Book Prize, Inky Awards, Carnegie Medal oraz Goodreads Choice Award.
Nagrodzona YA Book Prize powieść „Loveless” ukazała się w maju nakładem Wydawnictwa Jaguar.
 

Sukces „Heartstoppera” i „Loveless”

W Polsce pierwszy tom „Heartstoppera” zdobył prestiżowy tytuł najlepszego komiksu 2021 w plebiscycie czytelniczym portalu lubimyczytac.pl.
HEARTSTOPPER jest uwielbiany przez dziesiątki tysięcy polskich czytelników; zajmuje na stałe podium empik.com w kategorii „komiks”, a od kilku tygodni wszystkie cztery tomy cyklu nie schodzą z najwyższych miejsc listy bestsellerów TOP 100 w empik.com. Seria opowiada o perypetiach młodych dorosłych, Nicku i Charliem, którzy zakochują się w sobie i próbują zrozumieć wiążące ich uczucie.
 Oficjalny opis „Loveless”:

Georgia nigdy nie była zakochana, nigdy się z nikim nie całowała, nikt nigdy jej się nie podobał. Jednak jest pewna, że pewnego dnia odnajdzie swoją drugą połowę. Kiedy jej starania spełzają na niczym, zaczyna się zastanawiać, dlaczego miłość wydaje się tak prosta dla wszystkich, tylko nie dla niej. W zderzeniu z nowymi dla niej pojęciami –aseksualnością i aromantycznością – Georgia staje się jeszcze bardziej niepewna swoich uczuć. Czyżby przeznaczone jej było żyć bez miłości? A może przez cały czas szukała niewłaściwej rzeczy?

Mądra, ciepła i dowcipna opowieść o poszukiwaniu tożsamości i samoakceptacji.

1 czerwca premierę miał czwarty tom „Heartstopper” a premiera ostatniego, piątego, zaplanowana jest na przyszły rok.

W trakcie spotkania możliwe będzie zadawanie pytań autorce w sekcji komentarzy. Całość będzie transmitowana na oficjalnym profilu facebookowym Jaguara oraz Lubimyczytać.pl.

Zobacz również:

4 tom „Heartstoppera” Alice Oseman już w sprzedaży!

Heartstopper [RECENZJA] – historia nastoletniej miłości inna niż wszystkie

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Robert Solski

Robert Solski

Student czwartego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który tak samo jak filmy pożera książki, a ostatnio też coraz częściej gra – i wirtualnie, i planoszowo. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi pisać o wszystkim, co go otacza – zwłaszcza o popkulturze.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy